خارش چشم

خارش چشم

چشم عضوی از بدن است که در طول روز در معرض خطرات متنوعی قرار می گیرد . ممکن است شما پس از پایان روز متوجه خارش چشم هایتان شده باشید . این عارضه به دلایل مشکلات متفاوتی اتفاق می افتد و برای فرد آزار دهنده است و تقریبا همه آدم ها یک بار آن را تجربه کرده اند . گاهی این مشکلات بسیار جدی هستند و حتما باید در صدد رفع آن ها برآمد. در این مقاله به بررسی علت و راه های درمان و پیشگیری از خارش چشمها می پردازیم.

علت خارش چشم

از اصلی ترین علت های این عارضه حساسیت های چشمی یا آلرژی های چشمی است که هنگام مواجه با یک ماده خارجی مانند لوازم آرایشی یا گرد و غبار و … ایجاد می شود و  با درمان این مشکلات خارش چشم نیز بر طرف می شود.

گاهی اوقات مصرف برخی مواد غذایی حساسیت‌زا مثل تخم‌مرغ، آجیل، توت‌فرنگی، گوجه‌فرنگی، بادمجان، ادویه‌ها، شیر و ماهی ممکن است باعث بدتر شدن علائم چشمی این بیماری شود.

استفاده از لنز های تماسی بدون رعایت بهداشت نیز باعث خارش چشم می شود. همچنین خشکی چشم که علت های متنوعی دارد نیز باعث این عارضه می شود. در خشکی چشم علاوه بر خارش ، سوزش چشم و قرمزی چشم نیز ایجاد می شود. ورم ملتحمه که عفونت بسیار مسری است نیز موجب خارش چشمها ، قرمزی و سوزش آن می‌شود.\

برای مطالعه ادامه مطلب و پرسش و پاسخ از دکتر رجبی به لینک زیر مراجعه کنید:

خارش چشم

منبع : دکتر رجبی -فوق تخصص جراحی پلاستیک چشم |خارش چشم ، علل و روش های درمان
برچسب ها : خارش ,باعث ,چشمی ,مشکلات ,عارضه ,درمان ,خارش چشمها